ponedeljek, 13. maj 2019 Pridruži se ekipi Mladih za podnebno pravičnost v Kopru

V sredo, 15. maja 2019, ob 17. uri boste lahko na delavnici na UP Famnit (v študijskem prostoru Galeb na Kettejevi 1) spoznali delovanje Mladih za podnebno pravičnost in se pridružili lokalnim aktivistom, ki so organizirali Podnebni štrajk v Kopru. Na delavnici boste razmišljali o okoljskih izzivih Kopra oziroma Primorske regije, naslavljali probleme in iskali rešitve.

Podnebni zlom, onesnaženost zraka, tekočih voda, uničevanje kvalitetnih kmetijskih površin in druge okoljske problematike niso tako oddaljene, kot se včasih zdi.

Mladi za podnebno pravičnost spodbujajo in se zavzemajo za samoorganizacijo in aktivacijo v naših lokalnih okoljih. Po Sloveniji organizirajo delavnice in predavanja, kar je odlična priložnost za povezovanje in sodelovanje posameznikov, ki želijo prepoznati okoljsko krizo in kaj izboljšati.

Več o dogodku si lahko preberete na FB povezavi: https://www.facebook.com/events/421485158653437/