ponedeljek, 8. april 2013 Prenašaj sporočilo, ne virusa!

Vlada RS je leta 2009 sprejela Nacionalno strategijo preprečevanja in obvladovanja okužbe s HIV z namenom da omeji širjenje okužbe s HIV in drugih spolno prenosljivih bolezni.
Prenos z nezačitenimi spolnimi odnosi z okuženimi osebami je najpogostejši način prenosa okužbe, zato so leta 2010 štartali s kampanjo Prenašaj sporočilo, ne virusa!, ki vzpodbuja varnejše spolno vedenje. Mladi, še posebej študentje, so pomembna skupina, ki jo želijo s sporočili o pomenu varne in odgovorne spolnosti doseči.
V letošnjem letu bodo z majem dostopni tiskani materiali, s katerimi bodo nagovarjali populacijo, že sedaj pa deluje spletna stran www.stop-aids.si, kjer lahko mladi najdejo informacije o preprečevanju okužbe  s HIV.

Pri projektu sodelujejo Ministrstvo za zdravje RS, Inštitut za varovanje zdravja RS, nevladne organizacije ŠKUC, DIH, Legebitra, Društvo študentov medicine Slovenije in CARS