četrtek, 7. april 2011 Predstave v SNG Nova Gorica

V SNG Nova Gorica so pripravili nekaj novih terminov ponovitev domačih in gostujočih predstav. Od domačih predstav še posebej priporočajo predstavo GRENKI SADEŽI PRAVICE, ki jo po dosedanjih izkušnjah mladi gledajo z velikim užitkom, poleg tega pa gre za slovensko klasiko. Kot drugo domačo predstavo pa priporočajo komični muzikal DEKAMERON, nastal po renesančni zbirki stotih Boccaccijevih novel. Gostujoča komedija REVIZOR pa je na voljo v dopoldanskem in večernem terminu.

Za večerne termine predstav posebej priporočajo gostujoče predstave BUMBAR, JAZ VAS LJUBIM in KO SEM BIL MRTEV, vse iz zakladnice svetovnih klasičnih ustvarjalcev. Za te predstave nudijo tudi poseben popust za dijake in študente.

Za zaključene skupine dijakov/študentov so na voljo dopoldanski termini predstav:
·         Revizor (komedija; N. V. Gogolj, režiserka Mateja Koležnik; gostuje PG Kranj): sreda, 13. 4., ob 20.00.
·         Grenki sadeži pravice (slovenska postmodernistična drama; Milan Jesih; režiser Andrej Jus): četrtek, 21. 4.; torek, 24. 5; ob 11.00.
·         Dekameron (komični muzikal; Giovanni Boccaccio, Ira Ratej, Matej Krajnc, Milko Lazar, režiser Boris Kobal): petek, 13. 5., ob 11.00. Torek, 17. 5., ob 16.00.
·         Liferanti (predstava o slovenski gledališki zgodovini; Miha Nemec, Nejc Valenti, režiser Miha Nemec): ponedeljek, 18. 4., ob 11.00.
·         Novela Kruh Cirila Kosmača v interpretaciji igralke Dušanke Ristić, ki je primerna za gostovanje v razredih: termini po dogovoru.

Za večje ali manjše skupine dijakov pa so na voljo večerni termini predstav:
·         Dekameron (komični muzikal; Giovanni Boccaccio, Ira Ratej, Matej Krajnc, Milko Lazar, režiser Boris Kobal; koprodukcija z MGL): četrtek, 12. 5.; petek, 13. 5.; sobota, 14. 5.; torek, 17. 5.; ob 20.00. Torek, 17. 5., ob 16.00.
·         Liferanti (predstava o slovenski gledališki zgodovini; Miha Nemec, Nejc Valenti, režiser Miha Nemec): ponedeljek, 17. 4., ob 20.00, mali oder
·         Grenki sadeži pravice (slovenska postmodernistična drama; Milan Jesih, režiser Andrej Jus): petek, 8. 4.; sobota, 9. 4.; sreda, 20. 4.; četrtek, 21. 4.; petek, 22. 4.; četrtek, 28. 4.; sobota, 30. 4., sreda, 4. 5.; ob 20.00, mali oder
·         Bumbar (komedija; Georges Feydeau, režiser Luka Martin Škof;gostuje SNG Drama Ljubljana): četrtek, 7. 4., ob 20.00.
·         Jaz vas ljubim (lirična farsa; A. P. Čehov, režiser Nikola Zavišić; gostuje SLG Celje): četrtek, 14. 4., 20.00, mali oder
·         Ko sem bil mrtev (nema komedija; Ernest Lubitch, režiser Diego de Brea; gostuje SNG Drama Ljubljana): četrtek, 5. 5., ob 20.00, mali oder

Za organizacijo dodatnih terminov za domače predstave in za rezervacijo skupinskega obiskase lahko obrnete na organizatorko Mihaelo Trupi (05 335 22 04, 051 634 946, organizacija@sng-ng.si).
Cena posamezne vstopnice za dijake/študente je 5 € (za dopoldanske in za večerne termine – za skupine nad 5 dijakov/študentov), profesorjem-spremljevalcem pa vstopnico seveda podarimo.

Več informacij lahko dobite na naši spletni strani: www.sng-ng.si