petek, 12. maj 2023 Poletna matematična šola 2023, Univerza Eötvös Loránd, Budimpešta // Summer School 2023, Eötvös Loránd University, Budapest

Inštitut za matematiko Univerze Eötvös Loránd vas prisrčno vabi na svojo letno poletno šolo matematike, ki bo letos potekala pod naslovom Paradoksalne dekompozicije, fraktali in dinamika.

Poletna šola bo ponudila uvod iz prve roke v to razburljivo področje, pa tudi v mnoga druga čudesa analize, kot so teorija fraktalov, teorija mer, ergodična teorija in dinamični sistemi. Predavanja bodo dopolnjena z vajami in reševanjem problemov.

Mini tečaji bodo namenjeni naprednim dodiplomskim/začetnim podiplomskim študentom, dobrodošli pa so tudi zainteresirani doktorski študenti.

Kdaj? Med 10. julijem in 14. julijem 2023

Kje? Univerza Eötvös Loránd (ELTE), Budimpešta/span>

Rok za prijavo: 25. junij 2023. Za prijavo morate izpolniti prijavnico.

Prijavnina: 120 € (pri plačilu do 15. junija, nato 170 €)

Naši študenti so upravičeni do avtomatskega 25% popusta na prijavnino. Poleg tega je na voljo tudi omejen znesek finančne podpore (v obliki opustitve plačila kotizacije); rok za prijavo za dodatno finančno podporo je 21. maj.

Več informacij o programu poletne šole, informacijah o plačilu, ipd. je na voljo tukaj.

Če imate kakršna koli vprašanja, se prosim obrnite neposredno na organizatorje via  summerschool@math.elte.hu.

***

The Institute of Mathematics at Eötvös Loránd University is pleased to announce its annual summer school in mathematics titled Paradoxical decompositions, fractals and dynamics.

The summer school will offer a firsthand introduction into this exciting field but also to many other wonders of analysis, like theory of fractals, measure theory, ergodic theory and dynamical systems. Lecture series will be supplemented by tutorials and problem-solving sessions.

The minicourses will be aimed at advanced undergraduate/starting graduate students but interested PhD students are also welcome.

When? Between July 10 and July 14, 2023

Where? Eötvös Loránd University (ELTE), Budapest

Registration deadline: June 25 2023. In order to apply, you need to fiil in registration form.

Registration fee: 120 € (if paid by June 15, and 170 € afterwards).

Our students are entitled to automatic 25% reduction in the registration.Additionally, a limited amount of financial support (in form of waiver of the registration fee) is also available; deadline for applying for this support is May 21.

More information regarding summer school programme, payment information, etc. is available here.

Would you have any questions, please contact organizers directly at summerschool@math.elte.hu.