petek, 22. marec 2019 Pogovor z vrhunskimi športniki - plezalka Mina Markovič, študentka Biopsihologije

V torek, 26. marca bo Univerzitetna športna zveza Primorske gostila tretjega od javnih intervjujev z vrhunskimi športniki v letu 2019. Tokrat bomo poklepetali s plezalko svetovnega nivoja - Mino Markovič, študentko Biopsihologije na UP FAMNIT.

Mina v športu počne prav tisto, k čemur nas večina teži v vsakdanjem življenju – kljub vsem oviram najti pravi oprijem, čim prej splezat navzgor in pri tem ne doživeti padcev.  Pri temu je v športnem plezanju izjemno uspešna, saj je zabeležila celo vrsto zmag in še več odličnih uvrstitev na tekmah svetovnega pokala, osvojila je naslov evropske prvakinje, se povzpela med dobitnice medalj na svetovnem prvenstvu in bila tudi že proglašena za najboljšo plezalko leta na svetu.

Kako se je Mina zavihtela vse do svetovnega vrha in pri tem uspešno kombinirala treninge, nastope, potovanja ter študijske, pokroviteljske in službene obveznosti, vse to bo moč brezplačno izvedeti v torek, 26. marca, ob 16. uri v Plezalni dvorani na ŠRC Bonifika (med Atletskim stadionom in Zdravstvenim domom v Kopru).

Vabljeni!