sreda, 17. januar 2018 PINA išče kandidate/-ke za Evropsko prostovoljsko službo (EVS) v Romuniji in na Portugalskem

Kulturno-izobraževalno društvo PiNA, v sodelovanju s partnerji iz Romunije in Portugalske, išče kandidate/-ke za 7-mesečno Evropsko prostovoljsko službo (EVS) v Romuniji in 5-mesečno prostovoljsko službo na Portugalskem. Odlična priložnost za vse mlade, ki si želijo v novem letu potovati in pridobiti nove izkušnje!

Udeležba na EVS je za prostovoljca/-ko brezplačna. Poleg tega, da je v materialnem smislu za prostovoljko/-ca poskrbljeno, EVS mladim omogoča predvsem neformalno izobraževanje in življenjsko izkušnjo v mednarodnem okolju, ki nadgrajuje poklicne veščine in kompetence prostovoljke/-ca, in tako prispeva k njegovi/njeni zaposljivosti.

Za EVS v Romuniji iščejo kandidate, stare 18-30 let, ki so motivirani za 7-mesečno delo in življenje na podeželju, za delo z mladimi in z otroki, za prostovoljstvo in za delovanje v mednarodnem okolju in z osnovnim (pisnim in govornim) znanjem angleškega jezika. Začetek EVS-a je 1. maj 2018, posamezniki/-ce pa bodo nastanjeni/-e v majhni vasici Izvoarele v Romuniji. Več informacij si lahko preberete na povezavi

Za EVS na Portugalskem iščejo kandidate, stare 18-30let, ki so motivirani za 5-mesečno delo v evropski prestolnici mladih 2018, za delo z mladimi, za organizacijo dogodkov in promocijskih akcij, za prostovoljstvo, delovanje v mednarodnem okolju in z osnovnim (pisnim in govornim) znanjem angleškega jezika. Začetek EVS-a je februar 2018, posamezniki/-ce pa bodo nastanjeni/e mestu Cascais na Portugalskem. Več informacij je na voljo na povezavi.

Rok prijave za obe prostovoljski službi je 31. januar 2018. Za več informacij smo na voljo na: terminal@pina.si.