petek, 1. april 2016 Open International Internet-Olympiad - Matematika, 1. krog

Na Famnitu je 26. februarja potekal 1. krog mednarodnega matematičnega tekmovanja v okviru tekmovanj Open International Internet-Olympiads for Higher Education Students.

Študenti so reševali naloge prek spleta, Famnit pa so zastopali študenti Edin Husić (1. letnik 2.stopnje),  Ivan Bartulović, Vladan Jovičić, Marko Rajković, Roman Solodukhin (vsi 3. letnik 1. stopnje), Mikita Akulich, Marija Tepegjozova, Miloš Tomić, Anes Valentić  (vsi 2. letnik 1. stopnje) in Mirza Krbezlija (1. letnik 1. stopnje).
Prva štiri mesta so si v naslednjem zaporedju razdelili  Roman Solodukhin (prvo mesto),  Edin Husić (drugo mesto), Marko Rajković (tretje mesto), četrto mesto pa so si delili Ivan Bartulović, Mirza Krbezlija in Miloš Tomić. Omenjenih 6 študentov je bilo povabljenih v 2. krog tekmovanja.

Študentom iskreno čestitamo za uvrstitev v drugi krog tekmovanja!