torek, 7. september 2021 Oglas za delo - Podatkovni inženir (m/ž)

Podatkovni inženir (m/ž)

Uživaš pri delu z velikimi količinami podatkov, izgradnji podatkovnih modelov in podatkovnih tokov? Pridruži se nam in postani del mlade in zagnane ekipe, ki išče iznajdljivega podatkovnega inženirja. Pri delu se boš srečeval/-a z zanimivimi izzivi od podatkovnega inženiringa do izgradnje aplikacij za pregledovanje podatkov.

Energetika je na pragu velikih sprememb: razpršeni obnovljivi energetski viri, elektromobilnost, nove tehnologije, digitalizacija, trajnostne rešitve, čista in decentralizirana energija za vsakogar. Z odločnimi in samozavestnimi koraki v skupini GEN-I stopamo na pot zelene transformacije in spodbujamo posameznika, da pripomore k boljši, bolj zeleni prihodnosti. Z ekipo strokovnjakov raznovrstnih področij razvijamo rešitve, ki bodo omogočile čisto energijo in razogljičenje posameznika in podjetij. Že vse od svoje ustanovitve se uvrščamo med najbolj inovativne in hitro rastoče akterje, ne le na slovenskem ampak tudi na evropskem energetskem trgu. Z enakim zagonom in še večjo motivacijo želimo spremeniti svet na bolje.

Ker velike spremembe zahtevajo najboljše, iščemo okrepitve z najboljšimi.

Tvoji izzivi:

• načrtovanje, razvoj in optimizacija podatkovnih tokov,
  • avtomatizacija in parametrizacija postopkov in obdelav,
  • načrtovanje in izgradnja podatkovnih modelov,
  • sodelovanje z drugimi razvijalci, analitiki,
  • pisanje in optimiziranje poizvedb,
  • iskanje in pridobivanje podatkov iz različnih virov,
  • delo na oblačnih storitvah,
  • spremljanje in delo v vseh fazah razvojnega ali življenjskega cikla rešitev (razvoj, testiranje, vzdrževanje, spremembe…).

Naša pričakovanja:

• zaključena vsaj VI. stopnja izobrazbe iz tehnične smeri, lahko tudi še študent/-ka zaključnega letnika smeri, ki te opremlja z znanji za obdelavo podatkov,
  • imaš izkušnje s programiranjem in obdelavo podatkov; ni pogoj, je pa prednost, da imaš izkušnje s programiranjem v Python-u,
  • so ti znane relacijske baze in poizvedbeni jezik SQL,
  • ti leži timsko delo in dobro deluješ v ekipi,
  • rad/-a preizkušaš in se učiš novih tehnologij,
  • ti težje naloge predstavljajo izziv in možnost za strokovno rast,
  • odlikuje te samoiniciativnost in prednost je, da si aktiven/-na v podatkovni / kodirni skupnosti.

Ponujamo ti:

Ne glede na predhodne izkušnje, bomo s procesom »onboarding«-a poskrbeli za poglobljeno uvajanje, s poudarkom na cloud platformah (AWS).

Lokacija dela: Ljubljana

Rok prijave do vključno: 29. 9. 2021

Za prijavo pošlji svojo predstavitev z življenjepisom in motivacijskim pismom v slovenskem in angleškem jeziku prek spletnega obrazca.