torek, 7. september 2021 Oglas za delo - Kvantitativni analitik (m/ž)

Kvantitativni analitik (m/ž)

Ti priprava in prikaz statističnih analiz s sodobnimi vizualizacijskimi orodji predstavlja izziv in te zanima analiza gibanja cen na finančnih trgih? Se vidiš na delovnem mestu, kjer sodeluješ s trgovci pri formuliranju, testiranju in optimizaciji trgovalnih strategij? Bi rad sodeloval pri implementaciji avtomatiziranih trgovalnih strategij? Če ti odločitve sprejete na podlagi podatkov predstavljajo izziv, se nam pridruži kot kvantitativni analitik (m/ž) v skupini za razvoj strategij.

Energetika je na pragu velikih sprememb: razpršeni obnovljivi energetski viri, elektromobilnost, nove tehnologije, digitalizacija, trajnostne rešitve, čista in decentralizirana energija za vsakogar. Z odločnimi in samozavestnimi koraki v skupini GEN-I stopamo na pot zelene transformacije in spodbujamo posameznika, da pripomore k boljši, bolj zeleni prihodnosti. Z ekipo strokovnjakov raznovrstnih področij razvijamo rešitve, ki bodo omogočile čisto energijo in razogljičenje posameznika in podjetij. Že vse od svoje ustanovitve se uvrščamo med najbolj inovativne in hitro rastoče akterje, ne le na slovenskem ampak tudi na evropskem energetskem trgu. Z enakim zagonom in še večjo motivacijo želimo spremeniti svet na bolje.

Ker velike spremembe zahtevajo najboljše, iščemo okrepitve z najboljšimi.

Tvoji izzivi:

• sodelovanje s trgovci ali prodajniki pri razvoju strategij,
  • razvoj okolja za testiranje kvantitativnih strategij,
  • razvoj in optimizacija kvantitativnih trgovalnih/prodajnih strategij ter algoritmov na področju energetskih trgov,
  • implementacija metod strojnega učenja in umetne inteligence v procese trgovanja,
  • nudenje analitske podpore in priprava predlogov nadaljnjih analiz,
  • sodelovanje pri razvoju orodij za podporo pri odločanju na področju trgovanja in prodaje.

Naša pričakovanja:

• najmanj VI. stopnja izobrazbe na področju fizike, matematike, računalništva, informatike, elektrotehnike ali ostalih naravoslovno-tehničnih smeri,
  • pozitiven in k rezultatom naravnan odnos do dela,
  • visoko razvite logično-analitične sposobnosti,
  • znanje statistike in statističnega modeliranja,
  • poznavanje metod ali algoritmov za pridobivanje vrednosti iz podatkov,
  • proaktivnost in ustvarjalnost, ki se kaže v samostojnem učenju in iskanju novih rešitev,
  • zaželeno poznavanje vsaj enega objektnega programskega jezika (prednost je Python) in relacijskih podatkovnih baz; prednost je, da lahko pokažete svoje delo na GitHub-u,
  • interes za finančne trge in prodajo električne energije končnim uporabnikom,
  • zanimanje za nove tehnologije in zeleno preobrazbo energetskih sistemov
  • dobra pisna in ustna komunikacija v angleščini.

Ponujamo ti:

• soustvarjanje zelene energetske transformacije s prodornim, mladim in zavzetim kolektivom,
  • strokovni in osebni razvoj, podprt z izobraževanji in mentorskimi programi,
  • delo v inovativnem energetskem podjetju in dinamičnem mednarodnem okolju,
  • možnost testiranja novih zelenih tehnologij,
  • neomejene količine kave in sadja na delovnem mestu in
  • članstvo v aktivnem športnem društvu s 13 različnimi sekcijami, ki ponuja druženje z več kot 270 aktivnimi člani.

Lokacija dela: Ljubljana

Rok prijave do vključno: 29. 9. 2021

Za prijavo pošlji svojo predstavitev z življenjepisom in motivacijskim pismom v slovenskem in angleškem jeziku prek spletnega obrazca.