ponedeljek, 13. september 2021 Oglas za delo - Izvajalec preventivnih programov

V ekipi mladinske zveze Brez izgovora iščejo nove okrepitve – študente za izvajanje strokovnih delavnic na osnovnih in srednjih šolah v Ljubljani, Celju, Postojni, na obali in v drugih krajih po Sloveniji.

Gre za izvajanje preventivnih in izobraževalnih programov na osnovnih in srednjih šolah, poudarek tematike pa je na duševnem zdravju, razvoju socialnih spretnosti in preprečevanju zasvojenosti. Preko interaktivnih delavnic mlade opremijo s potrebnimi veščinami, s pomočjo katerih se bodo znali soočati z različnimi življenjskimi preizkušnjami, se upreti vrstniškemu pritisku ter nasploh sprejemati zdrave odločitve.

Izvajajo delavnice na različne teme, kot so:

• preprečevanje problematičnega igranja na srečo med najstniki, izvajajo pa se predvsem med učenci zadnje triade osnovne šole in med dijaki (fanti) 1. in 2. letnikov srednjih šol,
  • preprečevanje motenj hranjenja in negativne samopodobe med dijakinjami 1. in 2. letnikov srednjih šol,
  • učenje socialnih veščin (komunikacija, uravnavanje čustev, samopodoba ipd.) in preprečevanje različnih zasvojenosti (tobak, alkohol, konoplja ipd.) med učenci zadnje triade osnovne šole,
  • preprečevanje medvrstniškega nasilja in reševanje konfliktov med učenci zadnje triade osnovne šole,
  • preprečevanje odvisnosti od spleta med učenci zadnje triade osnovne šole.

Če vas veseli delo z mladimi, imate izkušnje z izvajanjem delavnic in nekaj znanja s kakšnega od navedenih področij ter čutite njihovo poslanstvo promocije trajnostnega razvoja in zdravega življenjskega sloga, vas vabijo, da se jim pridružite!

Delavnice potekajo občasno, med tednom v dopoldanskem času (v času pouka). Največ delavnic se izvaja v Ljubljani in okolici, iščejo pa tudi izvajalce na Obali, v Postojni, Kranju in po drugih krajih v Sloveniji.

Izvajanje delavnic načeloma poteka v razredih v živo, vendar pa se lahko delo preseli na splet (izvedba s pomočjo platform Zoom ter MSTeams) v primeru poslabšanja trenutne situacije oz. če šole ne dovolijo vstopa zunanjim izvajalcem. V primeru, da COVID-a niste preboleli in/ali niste cepljeni, je za vstop v šolo potreben negativen test.

Za izvajanje delavnic je predvideno plačilo 5,38€ neto/h v primeru več izvedenih ur v enem kosu ter 6,28 € neto/h v primeru izvedbe le ene šolske ure (ena učna ura oz. 45 minut delavnice in 15 minut priprave). Plačilo za opravljeno delo se študentu izplača preko študentske napotnice.

Prijave zbirajo do srede, 15. septembra preko obrazca, ki je dostopen tukaj. Za vse dodatne informacije se lahko obrnete na sandra.modic@noexcuse.si oz. v primeru odsotnosti na mia.zupancic@noexcuse.si.

Po zaključku prijav vas bodo do petka, 17. septembra obvestili, če ste bili izbrani za bodoče izvajalce. V tem primeru vas bodo povabili na usposabljanje za izvajalce, ki bo v ponedeljek, 20. septembra (najverjetneje v živo v prostorih mladinske zveze Brez izgovra v Ljubljani, če ne bo mogoče, pa online). Usposabljanje je za bodoče izvajalce obvezno - brez udeležbe na usposabljanju delavnic ne boste mogli izvajati, zato si že vnaprej rezervirajte termin. Usposabljaje bo celodnevno.

O aktivnostih si lahko več preberete tudi na spletni strani ali na FB profilu, za dodatna vprašanja pa so vedno na voljo.