torek, 7. september 2021 Oglas za delo - Analitik na področju trgovanja z energenti (m/ž)

Analitik na področju trgovanja z energenti (m/ž)

Spremljaš dogajanje na globalnih finančnih trgih in rad delaš s podatki? Te zanimajo dejavniki, ki vplivajo na gibanje cen na trgih in poskušaš razumeti zakaj je tako, kot je? Te navdušuje priprava analiz in informacij za podporo odločanju? Se vidiš na delovnem mestu, kjer sodeluješ s trgovci pri formuliranju, testiranju in optimizaciji trgovalnih strategij? Če razvoj matematično-numeričnih modelov prebudi tvojo radovednost in iščeš priložnost, da se preizkusiš v analizah in napovedih gibanja cen na borzah električne energije, se prijavi na delovno mesto Analitik na področju trgovanja z energenti (m/ž).

Energetika je na pragu velikih sprememb: razpršeni obnovljivi energetski viri, elektromobilnost, nove tehnologije, digitalizacija, trajnostne rešitve, čista in decentralizirana energija za vsakogar. Z odločnimi in samozavestnimi koraki v skupini GEN-I stopamo na pot zelene transformacije in spodbujamo posameznika, da pripomore k boljši, bolj zeleni prihodnosti. Z ekipo strokovnjakov raznovrstnih področij razvijamo rešitve, ki bodo omogočile čisto energijo in razogljičenje posameznika in podjetij. Že vse od svoje ustanovitve se uvrščamo med najbolj inovativne in hitro rastoče akterje, ne le na slovenskem ampak tudi na evropskem energetskem trgu. Z enakim zagonom in še večjo motivacijo želimo spremeniti svet na bolje.

Ker velike spremembe zahtevajo najboljše, iščemo okrepitve z najboljšimi.

Tvoji izzivi:

• spremljanje dogajanja na trgih z električno energijo po Evropi in drugih globalnih energentov (plin, nafta, premog, …),
  • obdelava in analiza večjih količin podatkov ter ugotavljanje povezav med dogodki in cenami na trgu,
  • priprava poročil o dogajanju na posameznih trgih in njihova interpretacija,
  • sodelovanje pri razvoju orodij in numeričnih modelov za podporo pri odločanju na področju trgovanja,
  • tesno sodelovanje s službo trgovanja pri pripravi trgovalnih strategij,
  • redno vrednotenje uporabljenih predpostavk in primerjava z dejanskimi vrednostmi s ciljem nenehnega nadgrajevanja modelov.

Naša pričakovanja:

• zaključena vsaj VI. raven ekonomske oz. naravoslovne ali tehnične smeri (fizika, matematika, računalništvo, informatika, elektrotehnika, …)
  • želja po pridobivanju znanja in aktivno iskanje novih rešitev,
  • izkušnje in interes za delo s podatki (znanje statistike in statističnega modeliranja ti bo prišlo prav),
  • analitično in kritično razmišljanje, iskanje vzročno-posledičnih povezav in tvorjenje sintez,
  • sposobnost jasne interpretacije ter učinkovite predstavitve rezultatov analiz in napovedi,
  • timsko delo ti leži in si želiš dela v povezani ekipi,
  • napredno znanje Excela, poznavanje programiranja je prednost (Python),
  • zanimanje za finančne trge,
  • dobra pisna in ustna komunikacija v angleščini.

Ponujamo ti:

Lokacija dela: Ljubljana

Rok prijave do vključno: 29. 9. 2021

Za prijavo pošlji svojo predstavitev z življenjepisom in motivacijskim pismom v slovenskem in angleškem jeziku prek spletnega obrazca.