torek, 3. oktober 2023 Odprt je razpis za nacionalne štipendije L'ORÉAL – UNESCO »Za ženske v znanosti« 2024

Odprt je razpis za nacionalne štipendije

L'ORÉAL UNESCO »Za ženske v znanosti« 2024

Enkratno štipendijo v višini 5.000 evrov je v 18 letih prejelo že 49 znanstvenic. Marca prihodnje leto se jim bodo pridružile tri nove raziskovalke, ki bodo s svojim znanstvenim delom prepričale strokovno komisijo.

Prijave na razpis za nacionalne štipendije L'ORÉAL – UNESCO »Za ženske v znanosti« 2024 so odprte. Mlade raziskovalke v zadnjem letu doktorskega študija naravoslovnih znanosti, biotehnike ali medicine se lahko na razpis prijavijo do vključno2. novembra 2023.

Kdo se lahko prijavi?

Na razpis L'ORÉAL Adria in Slovenske nacionalne komisije za UNESCO se lahko prijavijo raziskovalke, ki so v študijskem letu 2023/2024 v sklepni fazi doktorskega študija, svoje raziskovanje opravljajo na slovenski raziskovalni ustanovi in niso starejše od 35 let.

Po podatkih Statističnega urada RS je bilo konec leta 2020 med prebivalkami in prebivalci Slovenije, starimi do vključno 69 let, 11.319 oseb z doktoratom. Med njimi je bilo 54 % moških in 46 % žensk.

Nacionalno štipendijo je prejelo že 49 perspektivnih slovenskih raziskovalk.

Kot je v preteklosti že večkrat izpostavila prof. dr. Alenka Malej, predsednica nacionalnega odbora za program L'ORÉAL – UNESCO »Za ženske v znanosti«: »L'OREAL in UNESCO spodbujata razvoj mladih raziskovalk in promovirata izobraževanje kot eno osnovnih človekovih pravic

Razpis pa je objavljen na spletni strani Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije.

Več in informacij o razpisu.