četrtek, 10. marec 2011 Oddaja UNIVERZA

Oddaja UNIVERZA, s katero so na RTV Slovenija pričeli v letošnjem januarju, je namenjena izobraževanju, raziskovanju, dosežkom in življenjskim zgodbam.

Na mail mirella.baruca@upr.si lahko pošljete svoje predloge, želje, sugestije, kaj bi lahko predstavili v nadaljnjih oddajah. Dobrodošle so izjemne zgodbe, dosežki (profesionalni oziroma življenjski), posebni projekti, ki jih izvajate, aktualne vsebine z vašega področja, skratka tisto, za kar menite, da bi dodatno prispevalo k prepoznavnosti Univerze na Primorskem in, seveda, vas, ki ste njen del.

S prejetimi predlogi bosta seznanjena soavtorja oddaje, ki bosta v skladu s programsko zasnovo opravila izbor.
Predstavljajo se vse štiri slovenske univerze, instituti in akademije. Širši publiki želijo avtorji oddaje tako približati izobraževanje, raziskovanje, znanstvene dosežke, študij, aktualne teme s področja študija in problematiko. Vanjo vključujejo tako študente kot zaposlene na izobraževalnih in raziskovalnih ustanovah v Sloveniji.

Oddaja je na sporedu vsak petek na Televiziji Koper, nato pa še vsak ponedeljek na drugem programu RTV Slovenija ter vsako sredo na Televiziji Maribor.