torek, 11. april 2023 SPREJET SKLEP O RAZPISU REDNIH VOLITEV ČLANOV UPRAVNEGA ODBORA UP////CALL FOR REGULAR ELECTIONS OF MEMBERS OF THE UP MANAGEMENT BOARD

***English below

Rektorica Univerze na Primorskem, prof. dr. Klavdija Kutnar, je sprejela Sklep o razpisu rednih volitev članov Upravnega odbora Univerze na Primorskem. Sestavni del Sklepa o razpisu je Rokovnik za izvedbo volilnih opravil.
***

Skladno s Sklepom o razpisu rednih volitev članov Upravnega odbora Univerze na Primorskem začnejo z današnjim dnem, 5. 4. 2023, teči roki za volilna opravila.

Skladno z Rokovnikom za izvedbo volilnih opravil za redne volitve članov Upravnega odbora Univerze na Primorskem je rok za vlaganje kandidatur za člane Upravnega odbora Univerze na Primorskem od 5. 4. 2023 do 17. 4. 2023 do 12. ure.

Volilno pravico za izvolitev predstavnikov univerze iz vrst delavcev, ki opravljajo visokošolsko ali znanstvenoraziskovalno dejavnost, imajo visokošolski učitelji in sodelavci ter raziskovalci, ki so zaposleni na univerzi in imajo veljavno izvolitev v naziv visokošolskega učitelja, znanstvenega delavca, visokošolskega sodelavca ali raziskovalnega sodelavca.

Volilno pravico za izvolitev predstavnika univerze iz vrst drugih delavcev imajo zaposleni na univerzi, ki opravljajo upravno-administrativne in strokovno-tehnične naloge.

Podrobnejša navodila in obrazci so objavljeni na povezavi > Volitve članov Upravnega odbora Univerze na Primorskem 2023.

The Rector of the University of Primorska Professor Klavdija Kutnar has adopted a Decision on the call for the regular election of members of the University of Primorska Management Board. The Decision includes the Schedule on the implementation of electoral procedures.

***

Pursuant to the Decision on the call for the regular election of members of the University of Primorska Management Board, the period for election procedures start to run today, 5 April 2023.

Pursuant to the Schedule on the implementation of electoral procedures for the regular election of members of the University of Primorska Administrative Board, the period for submitting nominations for members of the University of Primorska Management Board is from 5 April 2023 until 17 April 2023 at noon.

The right to vote for representatives of the University from among employees engaged in higher education activities or scientific research is granted to higher education teachers, associates, and researchers who are employed at the University and have been appointed to the positions of higher education teachers, researchers, higher education associates or research associates

The right to vote for a representative of the University from among other employees is granted to university employees who administrative and technical tasks.perform administrative and technical tasks.

More detailed instructions and forms are available at > 2023 Election of members of the University of Primorska Administrative Board.