torek, 14. oktober 2014 Objavljen je »Razpis za praktično usposabljanje študentov v okviru programa Slovenski štipendijski sklad EGP in NFM«

Program Slovenski štipendijski sklad EGP in NFM podpira mednarodno mobilnost in med-institucionalne projekte s področja izobraževanja in usposabljanja ter na ta način prispeva h krepitvi razvoja človeškega kapitala in znanja. Cilj programa je spodbujati bilateralno sodelovanje med državami, ki sodelujejo v programu, še posebej pa izboljšanju sodelovanja med organizacijami, ki prihajajo iz Norveške, Islandije, Liechtensteina in Slovenije.

Program omogoča učno mobilnost posameznikov. Pri tem ta ukrep zasleduje naslednje cilje tovrstne mobilnosti:

• omogočiti študentom, da pridobijo izobraževalne, jezikovne in kulturne koristi iz izkušnje učenja v drugih evropskih državah;
  • spodbujati sodelovanje med organizacijami in bogatitev izobraževalnega okolja organizacij gostiteljic;
  • prispevati k razvoju kroga dobro izobraženih, odprto mislečih in mednarodno izkušenih mladih ljudi v bodoče strokovnjake.

Študenti izbrani v okviru razpisa Univerze na Primorskem za namen udeležbe na praktičnemu usposabljanju v okviru programa EGP in NFM imajo možnost, da:

• opravijo prakso v podjetju v eni od teh držav (Norveška, Islandija ali Liechtenstein);
  • se jim priznajo v tujini opravljene obveznosti, dogovorjene s Programom usposabljanja;
  • pridobijo finančno pomoč v okviru programa EGP in NFM.

Besedilo razpisa z navodili za prijavo je na voljo na povezavi. Veljavne bodo le prijave, ki jih bo Univerza na Primorskem prejela do vključno 24. oktobra 2014 do 14. ure.