petek, 6. januar 2012 Novosti pri subvencioniranju prevozov za študente

Zaradi uvajanja novosti v okviru Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Uradni list RS, št. 62/10 in 40/11) s 1. januarjem 2012 velja, da študentje, ki so vložili vlogo za uveljavljanje pravice do subvencioniranega prevoza do 31. 12. 2011 le te veljajo do konca študijskega leta 2011/2012. Za njih veljajo enaki postopki nakupa vozovnic, kot do sedaj.

Za vse tiste študente, ki pa želijo prvič uveljavljati pravico do subvencioniranega prevoza od 1.1.2012, jo po novem uveljavljajo pri centru za socialno delo, na predpisani enotni vlogi za pridobitev pravic do javnih sredstev, ki jo vložite pri pristojnem centru za socialno delo (glede na stalno prebivališče), in sicer osebno, po pošti ali elektronsko na uradni elektronski naslov.

Več informacij je dostopnih na spodnji povezavi: