četrtek, 29. junij 2023 Naravoslovni natečaj za mlade - PODALJŠAN ROK PRIJAVE DO 30. 9. 2023

Slovenska matica že tretje leto pripravlja in uspešno izvaja natečaj za dijake in študente za izvirno besedilo na izbrano temo.

V letošnjem letu so se odločili natečaj nadgraditi, tako da so ga razpisali na dveh področjih, s katerima se ukvarja Slovenska matica:

1. Natečaj za najboljši filozofski esej v kategorijah dijakov in študentov na temo Pot k Resnici in Dobremu v soorganizaciji s Slovenskim filozofskim društvom: NATEČAJ JE BIL USPEŠNO IZVEDEN, NAGRADE PA SO BILE SLOVESNO PODELJENE 15. 6. 2023.
2. Natečaj za najboljše naravoslovno predavanje v kategorijah dijakov in študentov na temo Narava in človek v soorganizaciji s Prirodoslovnim društvom Slovenije: ZARADI POLETNIH POČITNIC PODALJŠAN ROK PRIJAVE DO 30. 9. 2023.

Nagrade

Nagrade za prva tri mesta bodo podeljene v dveh kategorijah (dijaki in študenti):

1. mesto: nagrajena pisca bosta poleg denarne nagrade prejela paket petih knjig Slovenske matice in plaketo nagrade za 1. mesto, nagrajeni besedili pa bosta objavljeni v Glasniku Slovenske matice in na spletni strani Slovenske matice.
2. mesto: nagrajena pisca bosta prejela plaketo priznanja za 2. mesto, nagrajeni besedili pa bosta objavljeni v Glasniku Slovenske matice in na spletni strani Slovenske matice.
3. mesto: nagrajena pisca bosta prejela plaketo posebne omembe.

Vsi sodelujoči avtorji bodo sprejeti v Klub mladih Slovenske matice, s tem pa deležni 40-odstotnega popusta pri nakupu Matičinih knjig.

Informacije o dogodku lahko preverite na spletni strani Slovenske matice ali pokličete na 01 422 43 45.