ponedeljek, 3. december 2012 Mednarodne delovne izkušnje za diplomante UP

Obveščamo vas, da je KCUP v sodelovanju s partnerji pričel z izvajanjem projekta iMOBILE – International Mobility Opens Borders for Importan Life experience, ki diplomantom Univerze na Primorskem omogoča od 8 do 12 tedensko usposabljanje v tujini. Možnost usposabljanj je predvidena za države: Italija, Nemčija, Španija in Velika Britanija s S. Irsko.

Opis projekta:

Projekt iMOBILE je namenjen mladim, ki so zaključili formalno izobraževanje in pred vstopom na trg dela želijo pridobiti mednarodne delovne izkušnje. Udeleženci projekta bodo v času usposabljanja pridobili potrebne praktične izkušnje, se naučili ali izpopolnili znanje tujega jezika, predvsem pa bodo pridobili pomembne osebnostne izkušnje: prilagodljivost, komunikativnost, timsko in samostojno delo, osebna odgovornost in sposobnost delovanja v drugačnem kulturnem okolju.

Po zaključku usposabljanja bodo udeleženci pridobili nekaj potrebnih delovnih izkušenj, predvsem pa osebno motivacijo in potrebno samozavest za iskanje zaposlitve. Pri izvedbi projekta smo se povezali s petimi tujimi partnerji, s pomočjo katerih bomo udeležencem projekta omogočili usposabljanje v Italiji, Nemčiji, Španiji in Veliki Britaniji (S. Irska). Usposabljanja v trajanju od 8 do 12 tednov bodo potekala od februarja 2013 do aprila 2014.

Program: Leonardo da Vinici – mobilnost oseb na trgu dela

Koordinator projekta: Karierni center Univerze na Primorskem Koper

Partnerji:  Virtualis d.o.o in 5 tujih partnerjev iz 4 evropskih držav: Italija, Nemčija, Španija, Velika Britanija s S. Irsko.

Trajanje:  01.6.2012 – 31.5.2014

Predvideno število udeležencev: 21

Pomembno:

Kandidati se lahko prijavijo na razpis v več prijavnih rokih. Prvi rok za prijavo je  15. 12. 2012.

Podrobnejše informacije o razpisu in programu Leonardo da Vinci bomo podali na informativnem dnevu, ki bo potekal v sredo, 05. 12. 2012 ob 17.00 v prostorih ŠOUP, Pristaniška ulica 3, 6000 Koper.

Prijave na informativni dan zbiramo na e-naslovu: leonardo@kcup.si .

Več info o projektu, prijavnica in razpisni pogoji na: http://www.karierni-center.si/si/aktualno/558

Razpis

Prijavnica