petek, 2. december 2022 Konferenca MARE Ljudje in morje XII/ MARE Conference People& the Sea XII

Modri strah - krmarjenje po ekoloških, družbenih in eksistencialnih strahovih v antropocenu

Oceani so pomorščake vedno spremljali s strahom: strahom pred nevihtami, pirati, brodolomom ter strahom pred bitji, ki živijo globoko pod gladino. Konferenca kaže, da se navedene skrbi vedno bolj širijo in krepijo. Ljudje se ne bojimo le občasnih cunamijev in orkanov, ki terjajo življenja in uničujejo obalne habitate, temveč tudi tega kar smo sami povzročili: dvigovanje morske gladine, podnebne spremembe, onesnaževanje, prekomerni ribolov in izguba biotske raznovrstnosti.

Datum: od 26. do 20. junija 2023*

Lokacija: Univerza v Amsterdamu (ter preko spleta)

Več o konferenci > TUKAJ

Konferenca MARE Ljudje in morje XII Vabilo in navdih za alternativne oblike panelov

Na konferenci spodbujajo panelne predloge z inovativnimi oblikami, ki spodbujajo interakcijo in dinamiko, kot so okrogle mize, delavnice, možganske nevihte, razprave, umetniške intervencije, razstave, virtualne ekskurzije, projekcije dokumentarnih filmov z razpravo, fotoreportaže, srečanja z avtorji, predstavitve knjig itd. Organizatorji konference lahko dajo prednost predlogom panelov, ki upoštevajo navedene vidike.

Več o povabilu > TUKAJ

Blue Fear – navigating ecological, social and existential anxieties during the Anthropocene

Oceans have always imbued seafarers with fear: fear of storms, pirates and shipwreck, and fear of the creatures that live beneath the surface. This conference suggests that such anxieties are currently broadening and intensifying. Not only are people afraid of occasional tsunamis and hurricanes that take lives and ravage coastal habitats. We are also afraid of what we have ourselves unleashed: the realities of sea level rise, climate change, pollution, overfishing and biodiversity loss.

Date: 26 to 30 June 2023 (including policy day)

Location: University of Amsterdam (plus online)

More about the MARE Conference

MARE Conference People and the Sea XII Invitation and inspiration for alternative panel formats

They encourage panel proposals with innovative formats that stimulate interaction and dynamism such as roundtables, workshops, brainstorm sessions, debates, artistic interventions, exhibitions, virtual excursions, documentary screenings with discussion, photo essays, meet the author sessions, book presentations etcetera. The conference organizers may prioritize panel proposals that take into account these considerations.

More about Invitation