torek, 14. februar 2012 Izobraževanje za delo v nevladnih organizacijah

V okviru projekta Karierno načrtovanje in svetovanje za učinkovit vstop na trg dela  želi Univerza  na  Primorskem  spodbuditi  študente  k  aktivnemu  vključevanju  v  različna izobraževanja, na podlagi katerih bodo pridobivali nova znanja in kompetence.

Informativno srečanje za Izobraževanje za delo v nevladnih organizacijah bo organizirano v okviru projekta IRD Slovenije 'Podpora mladim' na področju mednarodne razvojne in humanitarne pomoči, ki ga financira Veleposlaništvo Združenih držav Amerike v Sloveniji.

Informativno  srečanje  bo  potekalo 23. februarja 2012, ob 16. uri, na UP Fakulteti za humanistične študije v predavalnici Burja 3.

Sodelovali bodo strokovnjaki s področja mednarodne razvojne in humanitarne pomoči (Eva Marn  -  direktorica IRD, Marjan Huč  - koordinator Platforme SLOGA,..). Kratki predstavitvi in diskusiji bo sledilo zbiranje prijav in izbor kandidatov za dvodnevni seminar v mesecu marcu. Namen seminarja je informirati mlade o izvajanju razvojne in humanitarne pomoči, jih spodbuditi pri pripravi konkretnih projektnih predlogov ter jim omogočiti njihovo izvedbo.

Študentje, ki bodo najbolj angažirani in bodo predlagali kvalitetne projektne predloge, bodo imeli možnost opravljati pripravništvo na eni izmed tovrstnih nevladnih organizacij v Sloveniji.

Organizacija za mednarodno pomoč in razvoj (International Relief and Development - IRD) je vodilna nevladna organizacija,  ki najbolj ranljivim skupinam nudi humanitarno pomoč ter pomoč pri družbeni obnovi in trajnostnem razvoju.

Več nformacij o organizaciji je na voljo na spletni strani: http://www.ird.org/slovenia/