torek, 23. april 2019 Izobraževanje "Prepoznavanje kimernetskih groženj" na UL FRI

Fakulteta za računalništvo in informatiko UL vabi na izobraževanje Prepoznavanje kibernetskih groženj, ki bo v četrtek, 25. aprila, od 16.30 do 20.30 ure v *Akademiji FRI.

Program predvideva poglobitev v profile napadalcev in preučevanje tipičnih primerov uspešnih napadov. Udeleženci bodo spoznali pravne okvirje informacijske varnosti in se skladno s tem naučili pravilnih odzivov na napade.

Predaval bo dr. David Modic, eden najboljših strokovnjakov s področja informacijske varnosti, ki je v računalniškem laboratoriju Univerze v Cambridgeu raziskoval spletne prevare in psihološke mehanizme informacijske varnosti. V sodelovanju z  NATOvim kooperativnim kiber centrom odličnosti je v letu 2018 so-organiziral poletno šolo varnosti v Talinnu, Estonija, v letu 2019 pa bo sodeloval pri organizaciji tekmovanja NATO Locked Shields 2019. V zadnjih letih je svetoval brazilski finančni policiji, japonski policiji, litvanskemu ministrstvu za obrambo in britanski vladi, z računalniško varnostjo pa se ukvarja že 20 let. Več o njem si preberite na spletni strani.

Vsebina izobraževanja:

• Osnovno izrazoslovje (INFOSEC, OSINT, modeli groženj, vektorji napada, ...).
  • Splošni modeli groženj (potek napadov, pridobljene koristi, profili napadalcev, mehanska in človeška informacijska varnost).
  • Tipični praktični primeri uspešnih napadov in prepoznavanje le-teh.
  • Odgovorno razkrivanje incidenta in komunikacija s tehničnim osebjem in pristojnimi organi (npr. SI- CERT).
  • Pravni okvirji informacijske varnosti za telebane.

CENA:

• posamezniki: 160 € + DDV
  • Članom Kluba alumnov UL priznamo 20% popust.
  • Članom Kluba alumnov FRI priznamo 25% popust.
  • študenti: 60 € + DDV

PRIJAVNICA

*O Akademiji FRI:
Akademija Fakultete za računalništvo in informatiko UL je eden izmed vodilnih ponudnikov izobraževanj s področja IT v Sloveniji. Pedagogi, raziskovalci in zunanji sodelavci Fakultete predajajo strokovna znanja, ki so v koraku s tehnološkim napredkom in tako ustvarjajo pomemben kader za slovenska in tuja podjetja.