ponedeljek, 29. maj 2023 Iščemo prostovoljce za vajo čuječnosti

Študentke 3. letnika programa Biopsihologija na UP Famnit vas v sodelovanju z raziskovalnim inštitutom InnoRenew CoE vabijo k sodelovanju pri raziskavi, ki bo preučevala vpliv notranjega okolja in čuječnosti na psihofiziološko stanje in kognitivno delovanje ljudi. Raziskava bo (skupaj s pripravo) trajala do 2 uri, izvedena pa bo v prostorih InnoRenew CoE v Izoli (Livade 6a), med aprilom in junijem 2023.

Dosedanje ugotovitve raziskav kažejo, da čuječnost spodbuja večjo telesno (interoceptivno) zavest, sprostitev, izboljša obvladovanje stresa in pripomore k znižanju stresa ter zmanjšanju negativnih vplivov stresa. Prav tako na naše zdravje vpliva tudi okolje, ki nas obdaja. Predhodne študije so tako pokazale, da imajo določeni notranji prostori potencialne koristi na posameznikovo počutje in funkcioniranje.

Glavno raziskovalno vprašanje naše raziskave je, kakšen vpliv ima vaja čuječnosti, dizajn notranjega okolja in kombinacija obeh na psihofiziološko stanje ljudi in njihovo kognitivno delovanje.

Vaše sodelovanje pri raziskavi je popolnoma prostovoljno in zanj ne prejmete nadomestila. Skozi raziskavo pa boste vodeni skozi vajo čuječnosti ter se na ta način seznanili s to tehniko.

V kolikor boste želeli, vam bomo ob koncu raziskave poslali povzetek skupinskih rezultatov.

Za vaše sodelovanje se vam že vnaprej iskreno zahvaljujemo in se veselimo srečanja.

Za vse dodatne informacije smo vam na voljo na raziskava.biopsihologija@famnit.upr.si

Na raziskavo se lahko prijavite preko povezave https://1ka.arnes.si/biopsih-raziskava ali spodnje QR kode.