ponedeljek, 5. november 2012 Intenzivno izobraževanje PRAVICE V KRIZI!?

Razumevanje ekonomskih, socialnih in kulturnih pravic

Ljubljana, november 2012 - februar 2013

Prijavite se sedaj na intenzivno izobraževanje s področja ESK pravic!

Ekvilib Inštitut, v sodelovanju s švicarsko organizacijo CODAP, organizira intenzivno izobraževanje s področja človekovih pravic, s poudarkom na ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah.

Datumi: 5.-7.11., 12.-14.11., 26.-28.11., 3.-4.12, 10.-11.12.2012, 17h-21h + izbirni študijski obiski + 2 zaključni srečanji, predvideni v januarju/februarju

Kraj: Ljubljana, Metelkova 6

Predavatelji: mednarodni in nacionalni strokovnjaki

Rok za prijavo: 22.10.2012, prijave zbiramo na: actright@ekvilib.org

Prijave na: www.ekvilib.org

Več informacij:

V okviru izobraževanja se bodo posamezniki seznanili s teorijo in prakso človekovih pravic, s poudarkom na ESK pravicah. Izobraževanje bo ponudilo udeležencem znanja in prostor za aktivno udeleževanje na področju človekovih pravic.

Po zaključku izobraževanja bodo udeleženci:

• seznanjeni z vsebino ekonomskih, socialnih in kulturnih pravic, vključno s pravico do izobraževanja, nastanitve, zaposlitve, vode, hrane ter potencialno diskriminacijo pri uresničevanju le-teh;
  • seznanjeni z mednarodnimi mehanizmi za spremljanje in poročanje o ESK pravicah;
  • seznanjeni z nacionalnimi mehanizmi za implementacijo ESK pravic in vprašanji, ki so najbolj relevantna za slovensko družbo;
  • izboljšali komunikacijske sposobnosti in strategije glede na izbrana vprašanja ESK pravic, vključno s pripravo svojega lastnega projekta s tega področja;

Metode dela:

Izobraževanje združuje predavanja, študijske obiske ter individualno in skupinsko delo, ki bo vodeno s  strani strokovnjakov s področja ESK pravic. Udeleženci bodo pripravili in izvedli svoj lasten/skupinski projekt s področja ESK pravic. Izobraževanje bo potekalo v slovenskem in angleškem jeziku.

Za koga:

Izobraževanje je namenjeno vsem, ki si želijo podrobneje spoznati ESK pravice. Ozadje ali izkušnje s področja človekovih pravic niso potrebne. Udeležence z željo po aktivnem udeleževanju na tem področju (npr. z izdelavo lastnega/skupinskega projekta, sodelovanju pri pripravi senčnega poročila na področju ESK pravic), posebej spodbujamo k prijavi.

Organizatorji:

Izobraževanje organizirata Ekvilib Inštitut in partnerska organizacija CODAP, v okviru skupnega projekta ACTRIGHT, so-financiranega s strani Švicarskega mehanizma.

Potrdilo:

Udeleženci, ki bodo uspešno zaključili izobraževanje, bodo dobili Diplomo o udeležbi na izobraževanju, ki jo bosta podelila Ekvilib Inštitut in CODAP.

Prijave:

Prosim, izpolnite prijavnico in jo pošljite elektronsko na actright@ekvilib.org ali po pošti na Ekvilib Inštitut, Medvedova 28, 1000 Ljubljana.

Rok za prijave:

22.10.2012

Akontacija:

Udeležba na izobraževanju je brezplačna, vendar pa bomo na prvem srečanju pobirali kotizacijo v vrednosti 50 eur. Kotizacijo bomo udeležencem povrnili po uspešno zaključenem programu.

Več o programu in projektu: www.ekvilib.org

Kontakt in več informacij:

www.ekvilib.org

actright@ekvilib.org / 014344402

VABLJENI!

Podprto z donacijo Švice v okviru Švicarskega prispevka razširjeni Evropski uniji ter z donacijo Mestne občine Ljubljana. Vsebina usposabljanja ne odraža nujno stališč donatorjev.