četrtek, 1. junij 2023 Informacija o programu OZN za mlade strokovnjake 2023 // Info about the OZN programme for Young professionals 2023

Obveščamo vas, da se je Slovenija letos uvrstila med države članice OZN, ki lahko sodelujejo v programu OZN za mlade strokovnjake 2023 (YPP). Prijave lahko oddajo mladi, ki so rojeni od vključno 1. januarja 1991 naprej in imajo zaključeno vsaj visokošolsko izobrazbo (1. bolonjska stopnja) v povezavi s področjem prijave.

Izpit bo potekal za naslednji področji:

• ekonomske zadeve;
  • informacijski sistemi in tehnologije.

Prijave je mogoče oddati do 29. junija 2023 do 11.59 (EDT) prek spleta v sistemu Inspira. Brošuro o programu YPP 2023 najdete TUKAJ (v angleščini). Več informacij je na voljo tudi na portalu UN careers.

Za dodatne podrobnosti se lahko obrnete na Društvo za Združene narode za Slovenijo (e-naslov: bostjan.jerman@unaslovenia.org).

This year Slovenia has been selected as one of the (United Nations), UN members, which are eligible to participate in the UN programme for young professionals (2023). The application form can be filled in by young people born on or after 1 January 1991 and who have completed at least higher education (1st Bologna cycle) related to the field of application.

The exam will be held for the following areas:

• economic affairs
  • informationals sistems and techologies

The application can be submitted online till 29 June 2023, 11.59 am, through the system Inspira.

• The brochure about the programme >> HERE.
  • More info is available also on the portal UN Careers.

For any additional info, you can contact the United Nations Association of Slovenia (bostjan.jerman@unaslovenia.org)