petek, 11. marec 2016 Humanitarna akcija "Čisto veselje"

Zveza prijateljev mladine s projektom Botrstvo, družba Gorenje Surovina d.o.o. in trgovska veriga Spar organizirajo humanitarno akcijo Čisto veselje - akcijo zbiranja odpadnih surovin, ki bo potekala od 1. do 10. aprila 2016.

Čisto veselje je akcija skozi katero želijo ozaveščati ljudi o pomenu ohranjanja narave in jih hkrati spodbuditi, da pomagajo otrokom s čustvenimi in vedenjskimi motnjami. Na več kot petdesetih lokacijah po Sloveniji lahko odložite odpadne surovine (papir, električna in elektronska oprema, barvne kovine in jekleni odpad) in s tem prispevate k lepši prihodnosti otrok iz socialno šibkih družin. Ves zbrani denar se bo ovrednotil, izkupiček pa bo namenjen za počitnice otrok, tabore, izlete, počitniško varstvo ter psihosocialno pomoč. V lanskem letu so uspeli zbrati okrog 527 ton odpadnih surovin in 58.679,59 €, ter na morje peljali 110 otrok.

Več o akciji in zbirnih mestih si lahko preberete TUKAJ.

Lepo vabljeni k sodelovanju!