četrtek, 13. april 2023 Hekaton BEST Hack 8.0 // Hackathon BEST Hack 8.0

Si želiš programerskega izziva? Ti je pomembno, da kot skupnost čimprej zmanjšamo naš ogljični odtis in pomagamo pri zmanjševanju podnebnih sprememb?

Sestavi ekipo od 2 do 4 študentov in se nam pridruži na hackathonu BEST Hack 8.0, ki traja 24 ur in ga letos že osmo leto organizira društvo BEST Ljubljana.

Kdaj:22. in 23. april 2023

Dogodek se začne v soboto, 22. 4., ob 9.00 z registracijo tekmovalcev, konča pa v nedeljo, 23. 4., okoli 13.00 s podelitvijo nagrad zmagovalcem.

Kje: Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani, Večna pot 113

Letošnji izziv je izdelava mobilne aplikacije za spremljanje našega ogljičnega odtisa s pomočjo strojnega učenja. Aplikacija naj na nek način beleži oz. predvideva naš ogljični odtis (uporabite lahko prosto dostopne podatke iz interneta, podatke o vremenu, svoj urnik oz kakršnekoli druge podatke) in priporoča, kako ga lahko vsak posameznik zniža (npr. če je lepo vreme, aplikacija priporoča vožnjo s kolesom namesto uporabe avtomobila). Bolje bodo ocenjene izvirne ideje reševanja problema in aplikacije z dobro uporabniško izkušnjo.

Najboljše tri ekipe čakajo bogate nagrade, in sicer:

• 1. mesto: 1200€,
  • 2. mesto: 800€,
  • 3. mesto: 500€,

Za vse udeležence bosta na dogodku na voljo hrana in pijača, čakajo pa vas tudi goodie bagi. Na dogodek prinesite svoje prenosne računalnike in kakšen podaljšek. S seboj si lahko prinesete spalke in penaste podloge ter prespite na fakulteti, da boste imeli kar najbolj avtentično izkušnjo, po želji pa lahko kodirate vseh 24 ur.

Prijava: https://forms.gle/ZPi1cT1oBFp8ZWhU8

• Rok prijave je nedelja, 16. april 2023, ob polnoči.

Do you want a programming challenge? Is it important to you that as a community we reduce our carbon footprint as soon as possible to help reduce climate change?

Form a team of 2 to 4 students and join us at the BEST Hack 8.0 hackathon, which lasts 24 hours and is organized by the BEST Ljubljana association for the eighth year in row.

When: April 22 and 23, 2023

The event begins on Saturday, April 22, at 9:00 a.m. with the registration of competitors, and ends on Sunday, April 23, at around 1:00 p.m., with the awarding of prizes to the winners.

Where:Faculty of Computer Science and Informatics, University of Ljubljana, Večna pot 113

This year's challenge is to create a mobile application to monitor our carbon footprint using machine learning. The application should in some way record or predicts our carbon footprint (you can use freely available data from the Internet, weather data, your schedule or any other data) and recommends how each individual can reduce it (e.g. if the weather is good, the application recommends riding a bicycle instead of using a car) . Original problem solving ideas and apps with a good user experience will be rated better.

The best three teams are waiting for gorgeous prizes:

• 1st place: €1200,
  • 2nd place: €800,
  • 3rd place: €500,

Food and drinks will be complimentary at the event for all participants, and goodie bags are also waiting for you. Bring your laptops and some kind of extension to the event. You can bring your pajamas and sleeping pads and sleep at the college for the most authentic experience possible, and you can code 24 hours a day if you want.

Application: https://forms.gle/ZPi1cT1oBFp8ZWhU8

• The application deadline is Sunday, April 16 at midnight.