torek, 4. oktober 2022 Ustvarimo vasico, v kateri je prijetno živeti - HACK Startup Village’22 // Let's create an attractive village to live in-HACK Startup Village’22

Upadanje števila prebivalstva, nekonkurenčnost v gospodarstvu, beg možganov, pomanjkanje infrastrukture, nizka stopnja dohodka, omejen dostop do storitev, okoljska in socialna vprašanja. Vse našteto so besede, ki jih pogosto uporabljamo pri opisovanju ruralnega okolja.

Ali bomo podeželsko okolje vedno videli v tej luči?

Koncept Startup Village, ki ga je uvedla Evropska komisija, predlaga nov, čisto drugačen pristop. Glavno vprašanje pa se glasi, kako lahko podeželje postane privlačno za zagonska podjetja?

Mednarodni spletni hekaton HACK Startup Village'22, ki ga organizira AgriFood Lithuania DIH, bo potekal od 21. do 23. oktobra 2022. Na hekatonu boste imeli to možnost, da ustvarite čisto svojo vizijo za izbrano podeželsko ali vmesno regijo za svojo državo. Izbrali pa si boste lahko tudi enega od izzivov kmetijsko-živilskega sektorja, ki jih bodo predstavila podjetja iz vse Evrope.

Zakaj sodelovati?

• Denarna nagrada (2 zmagovalca bosta prejela 2000€).
  • Predstavitev svojih idej pomembnim vlagateljem, evropskim in litovskim oblastem, kot tudi vodilnim podjetjem v Evropi.
  • Najbolj uspešne ekipe bodo povabljene, da svoje ideje predstavijo na enem od vodilnih forumov, ki jih organizira Evropska komisija-Startup Village Forum.
  • Dragocena izkušnja kot tudi novo znanje, ki vam ga bodo predali strokovnjaki.
  • Dogodek bo dosegel najmanj en milijon ljudi.
  • Navezali boste nove stike z drugimi inovatorji iz podjetji, akademskih krogov, industrije in iz drugih področji.
  • Opazni boste v širši mreži mednarodnih parterjev Evropske komisije, EIT Food in AgriFood Lithuania.

Mentorji bodo lahko študente vodili pri izvedbi projekta, ki ga opredelijo v okviru svojega strokovnega področja

• Ekipe študentov sestavlja od 3 do 5 oseb.

Roki za prijavo:

• Govorci10. oktober 2022
  • Mentorji15. oktober 2022
  • Študentske ekipe19. oktober 2022

Območja opisana kot podeželske in vmesne regije iz tipologije mest in podeželja, označuje Evropska komisija. Celoten interaktivni zemljevid si lahko ogledate s klikom na to povezavo.

Hekaton HACK Startup Village bo potekal pod pokroviteljstvom Evropske komisije za inovacije, raziskave, kulturo, izobraževanje in Youth Maryie Gabriel.

HACK Startup Village'22 Zahteve in navodila za spletni hackathon

Spletna stran

Dodatne informacije in vprašanja lahko naslovite na: hub@agrifood.lt

Depopulation, uncompetitive economy, brain drain, lack of infrastructure, low income levels, limited access to services, environmental and social issues are buzzwords often used while describing rural regions.

Is this how we are going to see rural regions forever?

The Startup Village concept initiated by the European Commission suggests a new, different approach. However, the main question is how rural areas can become a center of attraction for startups?

HACK Startup Village'22 is an international online hackathon organized by AgriFood Lithuania DIH, which will be held on October 21-23.  During this hackathon, you will have to create a vision for selected rural or intermediate region *in your country. You can also choose one of the challenges of the AgriFood sector, which will be presented by industry companies from all over Europe.

Why is it worth to participate?

• You will have a chance to win a cash prize (2 winners will get 2000€).
  • You will pitch your ideas to investors, representatives of European and Lithuanian authorities and business leaders across Europe. It is your chance to sell your idea to a business enterprise or government authority.
  • The best performing teams will be invited to pitch their ideas in one of the flagship forums organized by the European Commission - Startup Village Forum.
  • During the mentoring sessions, you will gain valuable experience and learn from professionals.
  • Information about the hackathon will reach at least 1 million people.
  • You will make new connections with other innovators from business, academia, industry and other fields.
  • You will be visible to a wide network of international partners of the European Commission, EIT Food and AgriFood Lithuania DIH across Europe.

Mentors can guide students to realize a project that they define within their area of expertise.

• Teams of students range from 3 to 5 persons.

* Areas covered by concepts of rural and intermediate regions from urban-rural typology are described by the European Commission. You can find the full interactive map by clicking this link.

The HACK Startup Village hackathon is patroned by the European Commissioner for Innovation, Research, Culture, Education and Youth Maryia Gabriel.

Application deadline:

• Speakers: 10.Otober 2022
  • Mentors: 15. Oktober 2022
  • Student teams: 19.Oktober 2022

HACK Startup Village’22 Online hackathon requirements and guidance

HACK Startup Village’22 website

Email for additional information and questions – hub@agrifood.lt