torek, 26. junij 2018 Financiranje študijskega ali znanstvenega obiska študentov v tujini

Na spletni strani Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavljen javni razpis za financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini.

V sklopu javnega razpisa lahko sredstva pridobijo študentje 1., 2., ali 3. stopnje, ki odhajajo v tujino na študijski obisk za najmanj 3 in največ 10 tednov. Za pridobitev sredstev mora matična ustanova to mobilnost vrednotiti kot del izobraževalnega programa v Sloveniji, dejanska mobilnost pa more biti izvedena v obdobju od 1.1.2018 do 31.12.2018.

Rok prijave je do porabe sredstev oz. najdlje do vključno 30.9.2018.

Sredstva se dodelijo za pokritje neposrednih stroškov obiska:

• za stroške nastanitve, prehrane in druge neposredne stroške v času obiska,
  • za potne stroške od prebivališča v Republiki Sloveniji do kraja, v katerem poteka obisk.

Vse dodatne informacije in razpis so dostopni na spletni strani.