četrtek, 12. oktober 2017 Finale Univerzitetnega programerskega maratona na Univerzi na Primorskem

Univerza na Primorskem bo v soboto, 14. oktobra 2017, gostila finalno kolo UPM – Univerzitetnega programerskega maratona. Na njem se bodo študentske ekipe pomerile tako za naslov slovenskega prvaka oziroma prvaka posameznih univerz kot tudi za uvrstitev na tekmovanje Central Europe Regional Contest – CERC 2017, ki bo potekal med 17. in 19. novembrom v Zagrebu.

Na sobotnem finalu bodo imeli študenti 5 ur časa za reševanje devetih nalog. Rešene naloge bodo tokrat prinesle dvojno število točk, zaradi česar je boj za prva mesta še povsem odprt: skupno število doslej doseženih točk vodilnih ekip se namreč razlikuje zgolj za točko ali dve.

Zaključnega dogodka se bodo udeležile prve štiri ekipe iz Maribora in Kopra ter ekipe iz Ljubljane, ki so na skupni lestvici uvrščene do vključno 21. mesta.

Tekmovanje bo potekalo od 10.00 do 15.00 na UP FAMNIT, ne-tekmovalci pa so vabljeni na predstavitev nalog in rešitev ob 16.15 ter na slovesno razglasitev rezultatov.

Več o UPM 2017 in o sobotnem urniku lahko preberete tukaj.

Sponzorja letošnjega UPM sta ŠOUP in VideoLectures.NET.

Vabljeni!

(Na fotografiji: študenti UP FAMNIT med reševanjem  nalog v 2. kolu UPM)