petek, 1. april 2016 Famnitovi študenti odhajajo na izbirno mednarodno matematično tekmovanje v Ostravo

V petek, 4.3.2016 je na Famnitu potekalo izbirno tekmovanje za udeležitev 26. matematičnega tekmovanja Vojtěch Jarník International Mathematical Competition, ki bo potekalo 8.4.2016 v Ostravi na Češkem.

Izbirnega tekmovanja so se udeležili Marko Palangetić,  Marko Rajković, Roman Solodukhin (vsi 3. letnik 1. stopnje), Mikita Akulich, Marija Tepegjozova, Anes Valentić,  (vsi 2. letnik 1. stopnje) ter Mirza Krbezlija in Rade Nježić  (oba 1. letnik 1. stopnje). Tekmovalci so se spopadali s štirimi zelo zahtevnimi nalogami, ki sta jih pripravila oz. izbrala Famnitova sodelavca Slobodan Filipovski in Marko Orel. Pri tem je bilo moč doseči največ 40 točk. Prvih pet mest so zasedli Marko Palangetić (25 točk), Marko Rajković (23 točk), Marija Tepegjozova (16 točk),  Anes Valentić (16 točk) in Roman Solodukhin (13 točk). Študenti Marko Palangetić, Roman Solodukhin, Marija Tepegjozova in Anes Valentić  bodo ob spremstvu Slobodana Filipovskega barve Famnita zastopali na Češkem.

Študentom čestitamo za uvrstitev na mednarodno matematično tekmovanje in jim želimo odlične rezultate tudi na Češkem!