torek, 20. april 2010 FAMNIT vključen v študentski knjižni festival

FAMNIT je vključen v projekt »Spirala – študentski knjižni festival«, ki ga prireja Resor za kulturo Študentske organizacije Univerze na Primorskem v sodelovanju z društvom H-um. Projekt bo potekal od torka, 20. aprila, do petka, 23. aprila, ki je razglašen za svetovni dan knjige.

Štiridnevno dogajanje bo imelo svoje jedro na Titovem trgu v Kopru, kjer bo med 10.00 in 19.00 uro postavljenih deset stojnic z vsebino, ki je tako ali drugače povezana s knjigo. Predstavile se bodo različne založbe, knjigarne in knjižnice. Ena stojnica bo posvečena tudi deljenju brezplačnih knjig z naslovom »Študentsko organiziranje v Sloveniji«, ki jih je izdala Študentska organizacija Slovenije (ŠOS). Dogajanje na trgu bodo popestrili žonglerji, ki bodo postavljeni na vseh glavnih vhodih na trg (iz Kidričeve ulice, iz Čevljarske ulice in iz smeri trga Brolo).

V okviru projekta bo omogočena tudi izposoja knjig; na Titovem trgu bo postavljena bralnica na odprtem (na trgu bodo postavljeni stoli, mizice in ležalniki), kjer bodo lahko obiskovalci pregledali, prebrali ali zgolj prelistali izposojene knjige. Eden ključnih elementov festivala pa bo akcija »Pusti in vzemi: premikajoča beseda«. Mestna knjižnica Izola, Mestna knjižnica Piran in Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper so namreč donirale knjige, ki bodo brezplačno dostopne na Titovem trgu (osrednje prizorišče), pred Fakulteto za management Koper (Cankarjeva 5, Koper), Fakulteto za humanistične študije Koper (Titov trg 5, Koper), Fakulteto za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (Glagoljaška 8, Koper) in Pedagoško fakulteto Koper (Cankarjeva 5, Koper).

Z akcijo želijo organizatorji študente spodbuditi k zamenjavi svojih starih knjig za »nove«.

V četrtek, 22. aprila, ob 17.00 bodo ponudili vsem študentom brezplačen ogled filma Alica v čudežni deželi v Art kinu Odeon v Izoli. Alica v čudežni deželi pod režijo Tima Burtona je najnovejša filmska adaptacija ene najbolj priljubljenih mladinskih zgodb vseh časov, mešanica med igranim in animiranim filmom je obenem tudi najbolj razkošna in čudaška.

V četrtek ob 19.00 se bo projekt Spirala križal s projektom Sinaptični prenosi. Kljub temu, da se tematiki projektov razlikujeta, bo večerno dogajanje prijetno zaokrožilo dnevni program na Titovem trgu ter ogled filma v Art kinu Odeon. Obiskovalce bodo povabili že tretjič v izolski prostor KT1, kjer bodo lahko prisluhnili Freeversu in Splinterhousu, dvema mladima nadobudnima DJ-jema.

Najbolj pestro bo v petek, 23. aprila, na svetovni dan knjige. Poleg že naštetih dogajanj bo skupina »Pravljice bravljice« ob 9.30, 12.00 in 15.00 prebirala pravljice, ki bodo začinjene s svojevrstnim stilističnim in scenografskim nastopom. Na ogled bodo povabili tudi vrtce in osnovne šole, saj želijo v projekt vključiti tudi mlajše občinstvo. Projekt bo zaokrožen z okroglo mizo na temo izdajanja knjig v Sloveniji, ki bo potekala v prostorih Fakultete za humanistične študije ob 17.00.

Več informacij in izjave:
Maša Martić,
sekretarka za kulturo ŠOUP