torek, 6. oktober 2020 Društvo Morigenos vabi na razstavo s spremnimi predavanji

Društvo Morigenos, ki že skoraj 20 let preučuje delfine v našem morju, ta teden 8. in 9. oktobra prireja odprto razstavo o delfinih med 15.00 in 18.00.

Oba termina pa se razstava zaključi s predavanjem ob 18.00, za katerega je potrebna predhodna prijava (zaradi Covid ukrepov). Prijavite se lahko tukaj.

V četrtek, 8. oktobra, boste lahko izvedeli veliko zanimivosti o življenju delfinov v Tržaškem zalivu. Med drugim tudi, kako izgleda prvih nekaj let njihovega življenja, kako se sporazumevajo, v kakšnih socialnih skupinah živijo ter kako jih raziskovalci društva Morigenos prepoznavajo in ločijo med seboj.

V petek, 9. oktobra, pa bodo raziskovalci društva povedali več o tem, kako ljudje vplivamo na življenje delfinov v našem morju. Tudi to, na kakšen način sobivamo z njimi, s čim ljudje negativno vplivamo na njihovo življenje in kakšne posledice ima to na živali v morju.

Dogodek je v celoti brezplačen, potekal bo v Kopru, na Gortanovem trgu 15.

Več o dogodku si lahko preberete na njihovi spletni strani.