torek, 6. marec 2018 Društvo biopsihologov Slovenije vabi na brezplačna predavanja, v okviru Tedna možganov v Kopru

v sodelovanju s Sinapso, slovenskim društvom za nevroznanost, organizira Društvo Biopsihologov Slovenije brezplačna predavanja v okviru Tedna možganov. Predavanja se bodo odvijala tretji teden v marcu (od 13. do 15. marca), na Fakulteti za humanistične študije v predavalnici Tramontana. V Famnitovi čitalnici Galeb na Kettejevi 1, pa se lahko udeležite dveh filmskih večerov. V sredo, 14. marca si lahko ob 20:30 ogledate filem Sanje, v četrtek 15. marca pa bo prav tako ob 20:30 na voljo ogled filma O telesu in duši.

Letošnje dogajanje poteka pod naslovom Na sanjah svet stoji. Kaj so sanje? Čemu služijo? Zakaj moramo tretjino življenja prespati? S temi vprašanji se ubadamo že tisočletja in do nedavnega se je zdelo, da pri iskanju odgovorov nismo prav nič uspešni. Sodobna znanost nam prvič v zgodovini odstira tančice teh skrivnostnih fenomenov. Skozi letošnji Teden možganov bodoo predstavljena najnovejša odkritja o sanjanju, sanjarjenju in spanju.

Več informacij o programu si lahko preberete tukaj.