petek, 11. junij 2010 Delavnica pufi robotov

obveščamo vas, da bo od 22. do 24.6.2010 na PiNI potekal zanimiv projekt -- delavnica PUFI robotov.

Projekt Pufinacija je nastal pod taktirko Robertine Šebjanič in Luke Freliha v produkciji ljubljanske KiberPipe.

Na delavnici bodo skupaj z udeleženci sestavili PUFI robota. Roboti Pufi so zasnovani na platformi Arduino. Med sabo komunicirajo po brezžičnem omrežju, z ljudmi pa prek dotika, zvoka, svetlobe in tresenja.

Pufiji ponazarjajo mikroorganizme, ki sobivajo v odprtem ekosistemu. Skupina objektov deluje kot občutljiva senzorska mreža. Obiskovalec se vplete v umetno uprizorjeno ?biosfero? preko aktivne, na senzorjih temelječe interakcije. Brez interakcije Pufinacija ni popolna.

Vsi interesenti se lahko prijavite preko elektronske pošte pufinacija@pina.si. Dodatne informacije, slikovno ter video gradivo je dosegljivo na spletni strani projekta http://www.ljudmila.org/pufination/.

Delavnica je brezplačna, vendar je število mest omejeno.