ponedeljek, 28. februar 2022 CENTER ZNANOSTI UP (Akvarij Piran) zaposluje: SAMOSTOJNI STROKOVNI DELAVEC VII/2 (I) (J017102)

Delovno razmerje bo sklenjeno za določen čas, za obdobje enega leta, s polnim delovnim časom in trimesečnim poskusnim delom. Zaposlitev je možna takoj.

Delovno mesto je izhodiščno uvrščeno v 35. plačni razred.

Služba, v kateri bo delavec opravljal delo:

Center znanosti Univerze na Primorskem (CZ UP) vključuje 4 enote, ki se medsebojno dopolnjujejo: Akvarij piran, Arheološki park Simonov zaliv, Hiša znanosti Piran in Izobraževalni center.

CZ UP služi kot center za obiskovalce in demonstracijski center za vse, ki želijo spoznati posamezna področja, kot raziskovalni center, ki interdisciplinarno združuje različna raziskovalna vsebinska področja, kot učni center za študente različnih študijskih programov in kot center za vpenjanje znanosti v lokalno okolje. Center znanosti prepleta tako vsebine univerzitetnega raziskovanja kot svetovne trende in lokalne specifike.

Akvarij Piran je s prenosom na UP postal del centra znanosti, sicer pa ima že dolgoletno tradicijo. V akvariju je na ogled okoli 140 različnih vrst organizmov, med katerimi so seveda številčno najbolj zastopane ribe. Akvarij vodi izkušena akvaristka, ki je tudi članica EUAC (European Union of Aquarium Curators). Poleg nje delovanje akvarija zagotavlja še ribič, dodatno pomoč predvsem pri organizaciji obiskov pa ponujajo še sodelavci na blagajni in v CZ UP.

Naloge, ki jih bo javni uslužbenec opravljal:

• Skrb za akvarije, akvarijsko opremo in njihovo delovanje,
  • Pridobivanje organizmov za potrebe akvarija, identifikacija vrst, skrb za primerne življenjske pogoje, zdravje in prehrano organizmov v razstavnih akvarijih in karanteni
  • Sodelovanje pri razvoju vsebin (tako strokovnih s področja znanosti o morju, kot tudi razvoj turističnih produktov),
  • Priprava strokovnih in učnih vsebin,
  • Zagotavljanje kakovostne in privlačne ponudbe in izvedbe,
  • Organizacija in izvedba skupinskih in individualnih ogledov ter dogodkov,
  • Vodenje skupin,
  • Sodelovanje z organizacijami iz okolja, inšpekcijskimi službami, ribiči in drugimi
  • Izvajanje promocijskih aktivnosti,
  • Vodenje evidenc in poročanje,
  • Izboljševanje in optimizacija postopkov in podajanje pobud za izboljšave,
  • Sodelovanje pri projektnih prijavah
  • Vse druge aktivnosti, ki so pomembne za delovanje akvarija in zagotavljanje uporabniške izkušnje.

Članica: UP REKTORAT

Rok prijave: 18. marec 2022

Prijave pošljite na elektronski naslov: kadrovska@upr.si

Za vprašanja vezana na vsebino delo: manja.rogelja@upr.si