ponedeljek, 16. april 2018 Blockchain Developers Meetup Koper

Podjetje Cofound.it vabi na predstavitev niza izobraževalnih srečanj za vse, ki se zanimajo za tehnologijo blockchain skozi lečo programerja. Dotaknili se boste tako prakse kot teorije ter ob koncu znali postaviti pametno pogodbo in razumeli delovanje platfofrme NEO. Začeli boste od začetka, vse kar morate prinesti s seboj je radovednost, predznanje ni potrebno.

KDAJ: Torek, 23. 4. 2018, ob 18. uri v CMK Koper

Program:

• Erika Pogorelc, vodja tehničnega oddelka (Cofound.it) – nagovor
  • Miran Lipovača – “Let’s get ready to Truffle”
    • Kratek uvod v Truffle ali kako postaviti pametno pogodbo (ang. Smart contract) na blockchainu. Truffle je najbolj priljubljeno razvojno ogrodje Ethereum blockchaina. Predstavili vam bomo, kako ga z njim postaviti lokalni blockchain in nato vanj prenesti pametno pogodbo.
  • Rok Carl – Kaj poganja NEO?
    • NEO je postal znana alternativa za platformo pametnih pogodb. Ampak redki vedo, da ima le 32 pametnih pogodb. Morda ti veš, zakaj? To bomo ugotovili skupaj, pogledali bomo, kako NEO sploh deluje, raziskali tehnične podrobnosti in ga primerjali z Ethereumom.