četrtek, 5. april 2012 Aktualni razpisi za študente

1. "Job Opportunities at CGGVeritas”

Vabljeni k ogledu predstavitve možnosti zaposlitve pri angleškem podjetju CGGVERITAS in možnost zaposlitvenega intervjuja.

Dogodek poteka v organizaciji EURAXESS Service Centra AREA Science Park, Italija v Trstu (Padriciano 99 – Trieste) v četrtek 27. Septembra 2012 med 10:30 in 13:00.

Potrebna je predhodna prijava – rok 21.september 2012. Kotizacije ni. Dogodek je brezplačen!

Jezik dogodka je angleščina.

Podrobnejše informacije najdete v priponki.

2. Ponudba za opravljanje prakse v Španiji:

Web assistance

Gardening assistance

3. Ponudba za prakso Quality Assurance/Quality Engineer Erasmus Placement

Prijavni obrazec

4. Štipendije DAAD

Objavljamo razpis štipendij Nemške akademske službe za izmenjavo (DAAD).

Več v priponki: razpis.

Popolne prošnje pošljite do 15.11.2012 na Veleposlaništvo Zvezne republike Nemčije, Prešernova 27, 1000 Ljubljana, razen za štipendije za umetnike in prošnje za študijska potovanja in študijsko prakso, ki jih je potrebno poslati neposredno na DAAD.

5. RAZPIS ZA PRIJAVO NA NACIONALNO TESTIRANJE ZA ZAPOSLOVANJE MLADIH STROKOVNJAKOV V SISTEMU OZN, 5. DECEMBRA 2012 V LJUBLJANI

Sekretariat Združenih narodov (OZN) in Ministrstvo za zunanje zadeve bosta organizirala nacionalno testiranje za zaposlovanje mladih strokovnjakov v sistemu OZN (Young Professional Programme - YPP) na nižjem profesionalnem rangu (P2). Nacionalno testiranje je sestavljeno iz pisnega dela in intervjuja. Pisni del bo v Ljubljani 5. decembra 2012 za naslednjih 6 področij: arhitektura, ekonomija, informacijska tehnologija, politične vede, radijski producent (za portugalščino in kisvahili), socialne zadeve.

Kandidati morajo biti državljani Republike Slovenije in imeti najmanj prvo stopnjo univerzitetne izobrazbe iz  področja, za katerega se bodo prijavili za testiranje. Ne smejo prekoračiti starosti 32 let na dan 31. december 2012, kar pomeni, da morajo biti rojeni po1. januarju 1980. Tekoče znanje angleščine ali francoščine je nujen pogoj.

Zainteresirani kandidati se lahko prijavijo med 13. julijem in 12. septembrom 2012, elektronske prijave pa je treba poslati preko United Nations Portal http://careers.un.org, na katerem so objavljene tudi podrobnosti razpisa (Young Professional Programme).

Po izteku tega obdobja prijava ne bo mogoča. Prijavljeni kandidati bodo na svoj elektronski naslov dobili potrdilo o prejeti prijavi.  V kolikor sporočila ne bodo dobili, se je potrebno obrniti neposredno na center za pomoč uporabnikom.

6. Evropska komisija je razpisala kreativni natečaj za vse Evropejce, stare 20 let, imenovan "Generacija 1992", naj izrazijo svoje poglede na enotni trg EU.

7. Nadaljno izobraževanje v managementu na področju okoljevarstva

Gospodarski oddelek Avstrijskega Veleposlaništva bi vas želel seznaniti z izobraževalnim programom, namenjenim absolventom, ki imajo željo se nadalje izobraziti v managementu na področju okoljevarstva. Program že 24. zapored poteka v organizaciji društva Umweltmanagement Austria, tokrat prvič v kooperaciji z Wiener Universität für Bodenkultur, v skupnem trajanju 16 mesecev (9 šestdnevnih modulov). Izobraževanje se bo odvilo v nemškem jeziku v mestu St. Pölten. Sodelujočim iz srednje- in vzhodnoevropskih držav je priznano znižanje osnovne cene v višini 20%.

Izobraževanje je omogočilo veliko absolventkam in absolventom prevzem odgovornih položajev v podjetjih in drugih organizacijah.

Vljudno vabljeni, da se pobližje seznanite s programom, ki ga v nemškem jeziku posredujemo v prilogah. Za več informacij, si lahko ogledate spletno stran http://www.uma.or.at, kjer so tudi kontakti za prijavo.

Brošura - nem

Članek - nem