četrtek, 3. junij 2010 79. javni razpis štipendij za študijske obiske slovenskih dijakov in študentov v tujini v letu 2009/2010

Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije je 20. novembra 2009, objavil javni razpis štipendij za študijske obiske slovenskih dijakov in študentov v tujini v letu 2009/2010.

Predmet javnega razpisa je štipendiranje kratkoročne mednarodne mobilnosti v tujino za namen izobraževanja ali praktičnega usposabljanja slovenskih dijakov in študentov. Sem sodijo tako poletne šole, kot študijske prakse, pri čemer mora šola oziroma fakulteta, na kateri je štipendist vpisan, opravljeno mobilnost vrednotiti kot del izobraževalnega programa.

Dijaki in študenti lahko prejmejo štipendijo v višini 100,00 € za vsak dopolnjeni teden študijskega obiska, ki se lahko začne od vključno 1. julija 2009 dalje in se mora končati do 31. avgusta 2010 za dijake, oziroma do 30. septembra 2010 za študente.

Rok prijave je 15. september 2010. Na spletni strani www.sklad-kadri.si, si lahko v razdelku Aktualni razpisi preberete več o razpisu in poiščete prijavnico ter ostalo dokumentacijo.

Za kakršnokoli vprašanja nam lahko pišete na spela.susec@sklad-kadri.si ali pa nas pokličete na telefonsko številko 01 434 10 86.