torek, 27. december 2022 Znani zmagovalci kviza »Matematični adventni koledar 2022«

Decembra se je odvila že sedma izvedba Matematičnega adventnega koledarja, na katerem so se v reševanju matematičnih nalog pomerili tako osnovnošolci kot srednješolci. Že šesto leto pa smo mladim navdušencem nad matematiko ponudili tudi vaje v angleškem jeziku.

Na kviz se je prijavilo 167 tekmovalcevod tega je bilo 31 tekmovalcev iz tujine, in sicer največ iz Bosne in Hercegovine, sledijo udeleženci iz Severne Makedonije, Srbije, Izraela, Hrvaške, Slovaške in Madžarske.

S praktičnimi nalogami iz vsakdanjega življenja pa so se udeleženci spoprijeli od 2. do 21. decembra 2022, pri tem so za vsako nalogo imeli na voljo le en dan.

Prejemniki nagrad so:

• OŠ: Lana Jelenič, Eva Šolinc, Andraž Čadež;
  • SŠ, 1. in 2. letnik: Žan Arsov, Emilija Mitrovic;
  • SŠ, 3. in 4. letnik: Stanislav Sandler, Alina Jelenič, David Kovačič, Peter Andolšek.

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za vložen trud in znanje.

Upamo, da bo med njimi tudi veliko takih, ki se bodo odločili za študij matematike!