četrtek, 23. december 2021 Znani zmagovalci kviza »Matematični adventni koledar 2021«

Decembra se je odvila že šesta izvedba Matematičnega adventnega koledarja, na katerem so se v reševanju matematičnih nalog pomerili tako osnovnošolci kot srednješolci. Že peto leto pa smo mladim navdušencem nad matematiko ponudili tudi vaje v angleškem jeziku.

Na kviz se je prijavilo 145 tekmovalcev, s praktičnimi nalogami iz vsakdanjega življenja pa so se udeleženci spoprijemali od 1. do 20. decembra 2021, pri tem so za vsako nalogo imeli na voljo le en dan.

Prejemniki nagrad so:

• OŠ: Veronika Gortan, Tadej Zelenc, Lana Jelenič;
  • SŠ, 1. in 2. letnik: Peter Andolšek, Živa Cvitkovič, Alina Jelenič;
  • SŠ, 3. in 4. letnik: Katja Andolšek, Lenart Dolinar, Anže Hočevar.

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za vložen trud in znanje.

Upamo, da bo med njimi tudi veliko takih, ki se bodo odločili za študij matematike!