četrtek, 22. marec 2018 Znani nagrajenci natečaja PIezija v slovenščini 2018

V sredo, 21. marca, smo ob koncu 5. predavanja Famnitovih izletov v matematično vesolje 2017/18 proglasili zmagovalce letošnjega natečaja PIezija v slovenščini.

Letošnji odziv javnosti kaže na veliko zanimanje za tovrstno ustvarjanje, ki združuje umetnost in matematiko. Prejeli smo namreč 17 izdelkov z različnih koncev Slovenije, medtem ko smo pred štirimi leti prejeli le 8 izdelkov pretežno iz okolice Kopra. V veselje nam je tudi, da so se za sodelovanje odločili učenci in dijaki slovenskih šol, ki so se izziva lotili ob podpori mentorjev. Natečaj so vzporedno z nami izvedli tudi na OŠ Janka Glazerja Ruše.

Petčlanska komisija je na podlagi izvirnosti, dolžine in vsebinske smiselnosti besedila proglasila prve tri najboljše piezije, ki jih lahko preberete na spodnjih povezavah:

1. mesto:  JE TO RES MOJA PESEM? (avtorica: Urška Mihajloska),
2. mesto:  POT V SVET (avtorica: Nežka Černe Gec),
3. mesto:  PI*JEZIJA (avtor želi ostati anonimen).

Vse prispele piezije bodo v kratkem objavljene tudi na spletni strani Famnitovih izletov v matematično vesolje.

Vsem sodelujočim in nagrajencem čestitamo za trud in želimo še veliko matematičnih in umetniških izzivov!