sreda, 15. april 2015 Zmagovalna ideja naših študentk na prestižnem tekmovanju Imagine Cup 2015

V torek, 14. aprila 2015, so študentke Tanja Štular in Anja Rudež (obe s Famnita) ter Tamara Lah z UP FTŠ osvojile zmago na nacionalni ravni na najprestižnejšem svetovnem tehnološkem tekmovanju v kategoriji World Citizenship. Slednje poteka pod okriljem Microsoftovega projekta Imagine Cup 2015. Z zmago so se uvrstile v nadaljni izbor za svetovni finale, ki se bo julija 2015 odvijal v Seattlu, ZDA.

Študentke Univerze na Primorskem so se na tekmovanju predstavile z mobilno aplikacijo »Say Goodbye«, ki so jo razvijale pod mentorstvom prof. dr. Andreja Brodnika. Aplikacija v osnovi razbremeni svojce pri obveščanju o uporabnikovi smrti in hkrati omogoča prenos poslednjih besed in želja.

Študentkam in mentorju iskreno čestitamo za doseženo uvrstitev in, seveda - držimo pesti za nadaljnji uspeh in končno zmago!