sreda, 4. april 2018 »Zgodbe iz Sirije«, gostujoče predavanje dr. Majde Naji

na predavanje dr. Majde Naji z naslovom
»Zgodbe iz Sirije«,

ki bo v petek, 6. aprila 2018, ob 9.30 uri,
v predavalnici FAMNIT-MP2 (Glagoljaška 8, 6000 Koper).

O predavateljici:
Majda Naji je doktorica pedagoških ved. Vrsto let je poučevala kemijo na mariborskih gimnazijah, trenutno pa je zaposlena v Mednarodnemu centru za ekoremediacije na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru. Ukvarja se s področjem vzgoje in izobraževanja za trajnostni razvoj ter globalnim izobraževanjem.

O predavanju:
Dr. Naji z možem zdravnikom redno obiskuje Sirijo, s katero ju povezujejo tudi sorodstvene vezi. Tako dvakrat letno obišče Damask, eno najstarejših mest na svetu. Preko osebnih izkušenj bo gostujoča predavateljica predstavila življenje na vojnem območju, ki pa se običajno razlikuje od podobe, ki jo v sebi nosi povprečen Evropejec. Vstop in pot v Sirijo nista enostavna, v Damasku se močno prepletata bogastvo in revščina, predavateljica pa je na svojih obiskih spoznala tudi veliko pretresljivih zgodb posameznikov, ki jim je vojna spremenil življenje.