petek, 26. februar 2016 Zanimanje za UP FAMNIT v Mostarju in Črni gori

Od 22. do 25. februarja 2016 je skupina predstavnikov UP FAMNIT uspešno izpeljala niz predstavitev naših programov v tujini. Natančneje smo obiskali gimnazije v Mostarju, Podgorici, Danilovgradu in Nikšiću – to je v krajih, od koder prihajajo tudi naši študenti.

Predstavitev se je udeležilo veliko število zainteresiranih kandidatov, ki jih je zanimala predvsem mednarodna vpetost naše fakultete. Študent programa Matematika Luka Pavlović je dijakom predstavil še svoje študijske izkušnje in opisal življenje v Kopru, medtem ko je doktorska študentka Alejandra Ramos Rivera po vsaki predstavitvi izvedla kratko predavanje na temo teorije grafov in njihove uporabi pri reševanju vsakdanjih problemov.

Glede na izkazano navdušenje se že veselimo novih tujih študentov!