torek, 23. april 2013 Zaključen prvi krog spletnega tekmovanja Open International Olympiad in Higher Education

V ponedeljek, 8. aprila 2013 se je 7 dodiplomskih študentov matematike udeležilo 1. kroga spletnega tekmovanja Open International Olympiad in Higher Education, ki ga organizirajo ruski kolegi, poteka pa po celem svetu.

Tekmovanja so se na FAMNITu udeležili  Ratko Darda, Edin Husić, Radovan Krtolica, Bećo Merulič, Marko Prcać, Anastasiya Tanana, in Borut Umer. Najuspešnejša je bila Anastasiya Tanana, ki je dosegla 14 točk od 16 možnih. Ker je vseh 7 tekmovalcev bilo zelo uspešnih, so se vsi uvrstili neposredno v 3. krog tekmovanja, ki bo potekal 21. maja 2013.

Sodelavci Famnit tekmovalcem čestitamo in držimo pesti za odlične rezultate tudi v 3. krogu!