četrtek, 5. julij 2012 Zaključek Mednarodne konference Simetrije grafov in omrežij in Mednarodne Poletne šole diskretne matematike na Rogli

Konec prejšnjega tedna sta se na Rogli uspešno zaključila dva poletna dogodka v organizaciji UP FAMNIT in UP IAM s sodelovanjem Centra za diskretno matematiko UL PEF:

Tretja mednarodna konferenca »Simetrije grafov in omrežij« ter Mednarodna Poletna šola diskretne matematike

(3rd SYGN Workshop and 2012 PhD Summer School in Discrete Mathematics)

V okviru modulov Poletne šole diskretne matematike za podiplomske magistrske in doktorske študente ter raziskovalce, so bile obravnavane tri teme iz diskretne matematike, ki vsebinsko posegajo tudi na področje algebre in geometrije:

1. Domneva o policirkulantih (Michael Giudici),

2. Končne geometrije (od definicij do uporabe) (György Kiss) in

3. Preštevanje grafov (Stephan Wagner).

Predavatelji na Poletni šoli diskretne matematike na Rogli so vrhunski mednarodni strokovnjaki za ta področja.

Več informacij o vsebini lahko dobite tukaj.

Prilagamo fotoutrinek iz dogodka.