sobota, 2. julij 2016 Zaključek 6. mednarodne doktorske šole iz diskretne matematike

Danes se je na Rogli zaključila šesta izvedba mednarodne doktorske poletne šole iz diskretne matematike, ki jo skupaj organizirata UP FAMNIT in UP IAM.

Glavna predavatelja letošnje šole sta bila Dimitri Leemans z Univerze v Auklandu (Nova Zelandija) in Pablo Spiga z Univerze Milano-Bicocca (Italija). Ob jih so svoja predavanja izvedli tudi Dean Crnković (Univerza na Reki, Hrvaška), György Kiss (Eötvös Loránd University, Madžarska), Ekkehard Köhler (Universität Cottbus, Nemčija), Gábor Korchmáros (Università della Basilicata, Italija), Marko Orel (Univerza na Primorskem) in Tamás Szőnyi (Eötvös Loránd University, Madžarska).

Letos se je na Rogli zbralo okoli 60 udeležencev iz 20 držav, med katerimi ni bilo malo takih, ki so se poletne šole udeležili že večkrat, kar kaže na priljubljenost in kakovost tega matematičnega srečanja.

Več o poletni šoli, predavateljih in njihovih posegih lahko preberete tukaj.

Na fotografijah: udeleženci letošnje poletne šole, dr. Pablo Spiga in dr. Dimitri leemans.