četrtek, 29. junij 2023 Volitve dekana UP FAMNIT – REZULTATI VOLITEV

V četrtek, 22. junija 2023 (predčasne volitve), in danes, 29. junija 2023 (redne volitve), so na UP FAMNIT potekale volitve za dekana UP FAMNIT. Volilna komisija za izvedbo volitev je zaključila svoje delo in v svojem zaključnem poročilu ugotavlja, da je bila volilna udeležba po posameznih skupinah volivcev naslednja:

• med visokošolskimi učitelji in raziskovalci 81,4-odstotna (105 volivcev),
  • med študenti 2,4-odstotna (22 volivcev),
  • med drugimi zaposlenimi pa 81,5-odstotna (22 volivcev).

Skupaj se je volitev udeležilo 149 volilnih upravičencev.

Na podlagi preštetih veljavnih glasovnic je kandidat izr. prof. dr. Ademir Hujdurović prejel 79,2 % veljavnih točk, kandidat izr. prof. dr. Vladimir Ivović pa 20,8 % veljavnih točk. Dekan UP FAMNIT tudi v naslednjem štiriletnem mandatu ostaja izr. prof. dr. Ademir Hujdurović.

Ugotovitveni sklep o rezultatih volitev bo sprejel Senat UP FAMNIT na izredni seji, ki bo sklicana predvidoma v prvi polovici julija 2023 ter hkrati predlagal rektorici UP imenovanje izr. prof. dr. Ademirja Hujdurovića za dekana UP FAMNIT za naslednje mandatno obdobje (23. 11. 2023 – 22. 11. 2027).

Izr. prof. dr. Ademirju Hujduroviću ISKRENO ČESTITAMO K PONOVNI IZVOLITVI in mu želimo uspešno vodenje fakultete tudi v naslednjem mandatu ter veliko prijetnih in zanimivih izzivov na tej poti.