ponedeljek, 20. julij 2009 Vikend tabor Spoznavanje biodiverzitete Rakitovca in okolice - VABILO

Člani sekcije za ohranjanje biotske raznovrstnosti (SOBER) organizirajo mini vikend tabor z naslovom:

Spoznavanje biodiverzitete Rakitovca in okolice.

Glavni namen tabora bo spoznavanje lokalne biodiverzitete, približanje terenskega dela študentom, spoznavanje novih zanimivosti, ter seveda druženje.

Tabor bo potekal v Rakitovcu, v prostorih ZRS-ja. Trajal bo 3 dni, dobili se bomo 7. avgusta in bili tam do vključno 9. avgusta. Prijavnina bo med 15 in 20 €, za hrano bo poskrbljeno.

Na taboru bo možna udeležba v štirih interesnih skupinah, ki jih bodo vodili strokovnjaki iz svojega področja:
  • Botanična skupina (Vodja: Peter Glasnovič in Živa Fišer)
  • Dvoživke in plazilci (Vodja: Martina Lužnik)
  • Ptiči (Vodja: Matjaž Premzl)
  • Kačji pastirji (Vodja: Urška Ferletič)

Šola, v kateri bi bivali čez vikend, sprejme cca. 30 oseb, zato je število mest omejeno. Spali bomo na tleh (po taborniško), torej armafleksi, spalke (kar torej ne zasede preveč prostora). Obstaja možnost tuširanja.

Interesenti sporočite svojo prijavo do 5. avgusta 2009 na e-naslov:
belfika@gmail.com (študentka Nataša Koprivnikar)

Ker je v Rakitovcu manjša stiska s parkirnim prostorom, predlagamo, da se vas več pripelje z enim avtomobilom. Zainteresiranim bomo sporočili pot do šole v Rakitovcu.

Organizatorji: Nataša Koprivnikar, Peter Atanackov in Manica Balant