sreda, 16. oktober 2013 Vabljeno predavanje doc. dr. Davida Kerrja iz »School of Psychological Science« na Oregon State University, ZDA

Vljudno vabljeni na predavanje "O preprečevanju samomora med mladimi",
doc. dr. Davida Kerrja iz
»School of Psychological Science« na Oregon State University, ZDA,

ki bo v četrtek, 17. oktobra 2013 od 11.00 do 12.30 ure
v Veliki predavalnici v Dijaškem in študentskem domu Koper,
na Cankarjevi 5 (DŠD-P-VP).

Dr. Kerr bo v sklopu predmeta Psihološki praktikum, predaval o svojem delu, natančneje o projektu, ki je obravnaval preprečevanje samomora med mladimi.

Kratka predstavitev avtorja:

Dr. David Kerr je docent na Oregon State University, ZDA  ter raziskovalec na Oregon Social Learning Center, ZDA. Ukvarja se z raziskovanjem razvoja depresije, preprečevanja samomora med mladostniki in tveganega spolnega vedenja.

Objavljal je članke na številnih področjih:
- medgeneracijski prenos antisocialnega vedenja,
- slabo starševstvo,
- interakcija genom-okolje,
- preventiva nosečnosti,
- potek samomorilnih misli in vedenja na kliničnem in splošnem vzorcu.

Je prejemnik številnih nagrad in je član strokovnih združenj (Ameriško združenje za suicidologijo, Ameriško psihološko društvo itd.).